Vykurovanie/odvzdušnenie radiátorov a iné tipy od profesionálov, ktoré šetria peniaze. Môžete jednoducho a s nízkymi nákladmi znížiť vaše účty za vykurovanie.

Odvzdušnenie vykurovania

Akonáhle vykurovanie začne vydávať zvuky, rozloženie tepla v radiátore už nie je rovnomerné a voda necirkuluje správne. Radiátor je potrebné odvzdušniť.

 

Rúry vykurovania izolujte vo vykurovaných miestnostiach

Izolovanie vykurovacích rúr je jednoduché a finančne relatívne nenáročné.

 

Na radiátoroch používajte termostatické ventily

Funkčnosť je potrebné pravidelne kontrolovať. Termostat kladúci veľký odpor pri otáčaní znižuje vykurovací výkon.

 

 

Regulácia vykurovania

Ak teplotu v miestnosti znížite o 1 °C, vykurovacie náklady tým klesnú o cca 6 %. Nočnú teplotu je najlepšie znížiť o celých 5 °C. Vykurovanie môžete pomocou regulátorov „stiahnuť“ už dve hodiny pred spaním.

 

 

Pravidelná a odborná údržba vykurovacieho systému zabezpečuje jeho bezchybnú prevádzku

Pravidelná údržba predlžuje životnosť vášho vykurovacieho systému a zaručuje jeho bezchybnú prevádzku. Len takto sa energia využíva účinne a s nízkymi emisiami. Šetrí to životné prostredie, ako aj náklady – a to pri zachovaní komfortu vykurovania a teplej vody.

Vykurovací kotol, horák a regulácia tvoria podobný systém ako motor auta. Ak by vaše auto dosahovalo rovnaký prevádzkový čas ako váš kotol, tak by ročne najazdilo tak 100 000 kilometrov. A pritom je pre každého majiteľa auta samozrejmosťou, že ho v pravidelných intervaloch podrobuje údržbe. Váš vykurovací systém by mal byť aspoň raz do roka podrobený údržbe — rovnako, ako vaše auto.

V tejto krajine sa totiž veľmi veľa vykurovacích systémov neudržiava vôbec. Pravidelnú údržbu vykurovacieho systému pritom vyžaduje zákon.

Zdroj: viessmann.sk