TEPELNÉ ČERPADLO JE EKOLOGICKÝ A ÚSPORNÝ ZDROJ TEPLA PRE VÁŠ DOMOV!

Prejdite na ekologickú zmenu a začnite šetriť vaše peniaze! Zvoľte si správny zdroj energie pre Váš dom. Tepelné čerpadlo je najekologickejší a bezpečný zdroj vykurovania a ohrevu teplej vody. Doporučíme Vám najvhodnejšie tepelné čerpadlo pre Váš dom, zrealizujeme montáž a zabezpečíme pravidelný servis.

K zásadným výhodám tepelných čerpadiel patria veľmi nízke náklady na vykurovanie, prípadne nízke náklady na chladenie. Vzhľadom k súčasným cenám energií môžete ušetriť polovicu až dve tretiny z nákladov na vykurovanie. Domácnosti, ktoré využívajú tepelné čerpadlá majú lacnejšiu sadzbu elektrickej energie. Veľkou výhodou je tak isto ich komfortnosť, bezprašnosť, moderný dizajn. Pri chladení možnosť nahradenia klimatizácií stropným chladením, ktoré je bezprievanové. Istou nevýhodou tepelných čerpadiel je ich vysoká vstupná investícia, ktorá má ale pomerne rýchlu návratnosť. Dotácie v rámci programu Zelená domácnostiam ekonomickú návratnosť zrýchli.

ZVOĽTE SI SPRÁVNY ZDROJ ENERGIE PRE VÁŠ DOM

 

 

Čo sa hovorí o tepelných čerpadlách?

Povery okolo tepelných čerpadiel vznikajú obvykle z nespokojnosti niektorých klientov či užívateľov. Analýzou problému zistíme, že sťažnosti vychádzajú z realizácií, kde bolo tepelné čerpadlo inštalované nesprávne alebo nevhodne. Klient síce zo začiatku ušetril, ale v celkovom ohľade na nesprávnom mieste, keď zhodnotíme výhodnosť investície za celú dobu jej života. Výsledkom býva tápanie, nižšia informovanosť a negatívny postoj k tomuto druhu vykurovania. A vznik predsudkov a mýtov o tepelných čerpadlách.

Tepelné čerpadlo je drahé a nemá návratnosť

Záujemci často porovnávajú úsporu na vykurovanie a samotnú cenu tepelného čerpadla. Môže sa tak zdať, že kúpna cena čerpadla sa vráti až za niekoľko rokov. Skutočnosťou však je, že vďaka tepelnému čerpadlu sa zníži energetická sadzba (nízka tarifa či ľudovo „nočný prúd“) na prevádzku celého domu a aj všetky spotrebiče používané v domácnosti budete používať o mnoho lacnejšie. To samozrejme mení uhol pohľadu na návratnosť tejto investície.

Servis tepelného čerpadla je nákladný

To možno platilo dávnejšie, keď zariadenia v tepelných čerpadlách boli drahé, dnes je to bežný servis ako servis ktoréhokoľvek iného zariadenia vo vašom dome. Najviac zaťažovanou časťou tepelného čerpadla je kompresor, ale s jeho výmenou sa u popredných výrobcov počíta najskôr za 15 rokov. Všetci kvalitní výrobcovia zákazníkom ponúknu 5 ročnú garanciu s možností jej predĺženia.

Tepelné čerpadlo v mrazoch zle funguje – zamŕza

Nízka vonkajšia teplota síce výkon tepelného čerpadla typu vzduch-voda znižuje, to však neznamená, že neodvádza svoju prácu. Pri vonkajších teplotách sa iba znižuje účinnosť, ale o vykúrenie domu sa báť nemusíte. Kritická teplota nastáva pri teplotách nižších ako –20 °C. Iba vtedy je nutné, aby tepelnému čerpadlu pomohol doplnkový zdroj (napr. elektrické špirály).

Moderné tepelné čerpadlo vzduch-voda v žiadnom prípade nepotrebuje akumulačnú nádrž

Je pravdou, že existujú vykurovacie sústavy, ktoré umožňujú efektívnu a spoľahlivú prevádzku tepelného čerpadla bez použitia akumulačnej nádoby. Z praxe ale vyplýva, že splniť všetky potrebné požiadavky na takúto sústavu je veľmi náročné a často i nemožné. Preto sa javí použitie akumulačnej nádoby ako najvhodnejšie riešenie pre efektívny a funkčný systém.

Výhody systému s akumulačnou nádobou:
– Akumulačná nádoba plní funkciu hydraulického oddelenia sekundárneho okruhu tepelného čerpadla a vykurovacích okruhov, kde sú rozdielne hodnoty v objemovom toku.
– Predĺži chod (a následne „odpočinok”) kompresoru, čím zaisťuje jeho dlhšiu životnosť.
– Plní zásadnú funkciu pri odmrazovaní vonkajšej jednotky u tepelného čerpadla vzduch-voda a ďalej umožňuje kombináciu viacej zdrojov tepla (napr. krbová vložka).

Zaujíma Vás, aký typ tepelného čerpadla by najlepšie vyhovoval Vašej domácnosti a aká by bola jeho približná cena vrátane dopravy a montáže? Kontaktujte nás.