Zľava!

Solárna zostava na ohrev vody Viessmann, Vitosolic 200 – FM, zvislé prevedenie, SK06212

Solárna zostava na ohrev vody Viessmann, Vitosolic 200 – FM, zvislé prevedenie. Cena za sadu.

ks

Dostupnosť: Do 2 dní

Katalógové číslo: SK06212

Výrobca: Viessmann

 • Popis

  Popis produktu

  Príplatková solárna zostava na ohrev pitnej vody Vitosolic 200 FM, pre stávajúce systémy, pozostáva z:

  • – 2 kolektorov Vitosol-FM, typ SV/SH,
   – solárnej expanznej nádoby(25 litrov),
   – nákrutky so zvieracím krúžkom s odvzdušnením,
   – prípojných vedení,
   – teplonosného média (25 litrov),
   – čerpacou stanicou Solar-Divicon s integrovanou solárnou reguláciou Vitosolic 100,
   – odlučovačom vzduchu a plniacim kohútom

  Vitosol 200-FM, ktorý sa dodáva s rámom vo farbe hliníka, predstavuje ideálny doplnok každého vykurovacieho systému. S plochou absorbéra 2,3 m2 sa slnečné kolektory dokážu prispôsobiť aktuálnym energetickým potrebám.V ročnom priemere dokážu nahradiť až 60 percent energie potrebnej na ohrev pitnej vody a podporujú okrem toho vykurovanie. V spojení s kondenzačným kotlom je možné vďaka bezplatnej solárnej energii ušetriť viac ako tretinu energie potrebnej na vykurovanie a prípravu teplej vody.

  Inteligentná vrstva absorbéra chráni kolektory pred prehrievaním. Patentovaná technológia ThermProtect po dosiahnutí určenej teploty solárne kolektory vypne. Pri teplote nad cca.75 °C sa mení kryštalická štruktúra vrstvy absorbéra, tepelné sálanie sa niekoľko násobne zvýši a výkon kolektora sa zníži. Takto je maximálna teplota v kolektore výrazne nižšia a zabráni sa tvorbe pary v solárnom okruhu.Poklesom teploty kolektora sa kryštalická štruktúra znovu vráti do pôvodného stavu.Tým dochádza k absorpcii až 95 percent dopadajúcej slnečnej energie, ktorá sa mení na teplo. Formou odrazu sa stratí len zvyšných päť percent. Táto zmena kryštalickej štruktúry je neobmedzene často vratná a tak je táto funkcia tiež trvale k dispozícii.ThermProtect umožňuje u kolektorov Vitosol 200-FM a Vitosol 100-FM oproti bežným kolektorom aj vyšší energetický výnos, nakoľko ich výkon nemôže stagnovať a môžu kedykoľvek znovu poskytovať teplo.

  Trvale tesné a dobre izolované
  Po celom obvode ohýbaný hliníkový rám a bezšvové osadenie skla zaručujú trvalú tesnosť a vysokú stabilitu kolektora. Zadná stena je odolná proti prerazeniu a korózii. Vysoko účinná tepelná izolácia znižuje tepelné straty predovšetkým v prechodných obdobiach a počas zimy.
  Jednoduchá montáž
  Montáž oboch kolektorov je mimoriadne jednoduchá. Integrované rúrky prívodu a spiatočky umožňujú bezpečnú montáž aj väčších kolektorových polí pomocou pružných nástrčných vlnovcov z ušľachtilej ocele. Vzájomne takto možno spojiť až dvanásť kolektorov.Ploché kolektory sa dajú montovať na šikmú strechu aj na plochú strechu. Upevňovací systém spoločnosti Viessmann pozostáva zo staticky odskúšaných a nehrdzavejúcich komponentov z ušľachtilej ocele či hliníka.